Przykłady ćwiczeń sprintowych

milionerzy-small

Kafle

W ćwiczeniu wybierasz jedną z czterech odpowiedzi na wyświetlone pytanie. Każda prawidłowa odpowiedź to punkt. Wszystkie odpowiedzi są widoczne przez cały czas.

milionerzy-ukrywani-small

Kafle zakryte

W ćwiczeniu również wybierasz jedną z czterech odpowiedzi na pytanie, ale możesz je odkrywać pojedynczo. Każda prawidłowa odpowiedź to punkt.

balony-small

Balony

Ćwiczenie sprawdza umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Do wyświetlonego pytania wlatują na ekran odpowiedzi, z których jedna jest prawdziwa. Można wybrać tylko aktualnie wyświetloną odpowiedź. Im później odpowiesz, tym mniej punktów dostaniesz.

pociagi-small

Kolejka

Ćwiczenie sprawdza umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Odwiedzając kolejne stacje, odkrywasz odpowiedzi i decydujesz, czy aktualna odpowiedź jest prawidłowa, czy pociąg ma jechać dalej. Prawidłowa odpowiedź udzielona przy pierwszym przejeździe jest wyżej punktowana niż przy drugim.

babelki

Bąbelki

Ćwiczenie sprawdza umiejętność wyłuskiwania dobrych odpowiedzi ze strumienia pojawiających się na ekranie możliwości. Do każdego pytania może być wiele prawidłowych odpowiedzi.

winda

Winda

W ćwiczeniu wybierasz jedną prawidłową odpowiedź. Jednocześnie możesz obejrzeć tylko jedną odpowiedź, więc konieczne jest skupienie na zadaniu i podejmowanie decyzji bez porównywania wszystkich opcji.

czyszczenie

Czyszczenie

W ćwiczeniu wyświetlasz odpowiedzi pojedynczo i decydujesz, czy są błędne (takie trzeba wyczyścić), czy prawidłowe (te zostawiasz). Odwrócenie polecenie wymaga więcej skupienia i przeanalizowania każdej odpowiedzi.

dopasowywanie

Dopasowywanie

Obrazki ilustrują dwie idee, zachowania, wartości lub cechy. Twoim zadaniem jest dopasowanie do nich odpowiedzi przez przesunięcie ich na wybrany obrazek.

klucze

Drzwi

W ćwiczeniu wybierasz, która odpowiedź na wyświetlone pytanie jest prawidłowa. Jednocześnie możesz obejrzeć tylko jedną odpowiedź, więc konieczne jest skupienie i podejmowanie decyzji, zanim poznasz wszystkie opcje.

spadochrony

Spadochrony

Twoim zadaniem jest wylądowanie spadochronem na jednej z dwóch idei, zachowań, wartości lub cech opisanych u dołu. Musisz podjąć szybką decyzję oddzielnie dla każdej odpowiedzi.

ukladanka

Układanka

W ćwiczeniu wybierasz jedną, krótką odpowiedź na pytanie. Jeśli wybierzesz dobrze, uzupełnisz obrazek.

prawda-czy-falsz

Prawda czy fałsz?

Nazwa mówi sama za siebie: dla każdego stwierdzenia decydujesz, czy jest ono prawdą, czy fałszem.

kociol

Kociołek

Twoim zadaniem jest wybranie wszystkich poprawnych odpowiedzi przez wrzucenie ich do kociołka. Masz ograniczoną możliwość popełniania błędów – przekroczenie limitu stworzy mieszankę wybuchową i zakończy ćwiczenie.