
Co to jest sprint?
Sprint to krótka, interaktywna pigułka ucząca lub sprawdzająca wiedzę!
Sprinty składają się z jednego lub kilku, ułożonych logicznie ćwiczeń.
Tylko kilka minut, ale za to intensywnych i w punkt!
Uważaj. Za większość ćwiczeń zdobywasz lub tracisz punkty!
Rozgrzej palce i umysł bo sprint to minimum teorii i maksimum klikania!
Nie tylko klikanie… sprint to także przesyłanie własnych propozycji i rozwiązań!
Przykład sprintu uczącego

Malowanie słowem
Sprint rozwija umiejętność opisywania trudnych sformułowań i tzw. suchych faktów w taki sposób, aby innym było łatwiej je zrozumieć. Dzięki temu mówimy nie tylko ciekawiej, ale także bardziej przekonująco. Co ważne, na zakończenie sprintu jego uczestnicy proszeni są o opracowanie swojej własnej propozycji obrazowego mówienia. Jak w każdym sprincie, w tym także zdobywa się punkty!
Przykłady sprintów utrwalających lub sprawdzających wiedzę

Zakryte kafle
Odpowiedzi dobrych i złych może być wiele, ale w tym samym czasie może być odkryty tylko jeden kafel z tekstem. Stosuj to ćwiczenie, kiedy chcesz sprawdzić umiejętność oddzielania prawidłowych od nieprawidłowych reakcji.

Balony
Wszystko jest ulotne. Trzeba bardzo uważać, aby wśród wielu przesuwających się odpowiedzi znaleźć tą właściwą. Zwłaszcza, że czas niebłagalnie płynie a za każde błędne wskazanie odejmowane są punkty.

Kolejka
Tak jak w życiu – jeżeli nie wysiądziesz w porę na właściwej stacji, drugą szansę będziesz miał tylko w drodze powrotnej. Stosuj to ćwiczenie, kiedy chcesz wzmocnić umiejętność podejmowania na czas i trafnych decyzji.

Winda
Wysiadasz, czy jedziesz wyżej? Ale pamiętaj! Kiedy dojedziesz na ostatnie piętro, zostanie ci tylko jeden wybór: na które piętro chcesz zjechać. Czas i ograniczony wybór w tym ćwiczeniu, świetnie sprawdza wiedzę.
Kiedy warto stosować sprint learning?
- Jeśli chcesz nauczyć lub utrwalić właściwe reakcje na najczęściej spotykane sytuacje podczas kontaktu z klientami lub pracownikami. To zastosowanie wspaniale sprawdza się w sytuacjach, kiedy musimy jak najszybciej wdrożyć jakąś umiejętność w dużym lub bardzo dużym zespole (np. obsługi klienta).
- Jeżeli chcesz utrwalić lub powtórzyć istotną wiedzę. Możesz stworzyć specjalny test, który będzie dostępny w określonym przez ciebie czasie. To rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem wśród np. Produktu Managerów i innych osób wdrażających „twardą” wiedzę.
- Jeżeli chcesz systematycznie np. każdego dnia przez tydzień, doskonalić lub wdrażać wiedzę. 3-4 minuty dynamicznych i różnorodnych sprintów, pomogą twoim ludziom przyswoić te informacje. A ty, możesz zwiększyć ich zaangażowanie dzięki towarzyszącemu mu rankingowi.
- Kiedy organizujesz konferencję lub event sprinty pomogą ci w ciekawy sposób wprowadzić ich tematykę. W trakcie imprezy możesz zrobić np. ranking sprawdzający wiedzę z poszczególnych paneli a po niej, zrobić angażujące podsumowanie.
- Kiedy chcesz trafić do młodych ludzi z interesującym przekazem na temat swojej firmy, produktów czy usług. Sprawdzaliśmy to w employer brandingu. Przykład: kliknij w GRAJ
- I wreszcie jako element „classroom training”. Doskonale sprawdza się jako np. szybkie wprowadzenie do tematu, podsumowanie wiedzy, głosowanie czy rozgrzewka przed treningiem face to face.
Kontakt

Skontaktuj się z nami
Masz jakieś pytanie? Propozycję? A może chcesz po prostu pogadać o sprintach? Napisz albo zadzwoń do mnie.
Marek Sobociński
E: marek@sprin.tech
P: +48 504 024 433
SprinTech Learning Sp. z o.o.
ul Szklarniowa 5C
05-077, Warszawa
NIP: 7010160393